درمان PRP

PRP

بک روش نوین و بنیادین سلول درمانیدر علم پزشکی است که باعث سلول سازی و جوانسازی ( rejuvenation ) در آن محل میشود.

جهت درمان:

  1. ریزش مو و طاسی سر
  2. از بین بردن چروک های پوست صورت و گردن
  3. از بین بردن تیرگی و چین و چروکها و پف زیر چشم

PRP روشی ۱۰۰% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
PRP یک فراورده خونی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است که طی یک فرایند جداسازی از خون تازه و لخته نشده تهیه می گردد.
PRP یک روش نسبتا نوین و بنیادین سلول های درمانی در علم پزشکی است که از اوایل دهه ۹۰ میلادی در رشته های مختلف پزشکی مانند علم و جراحی زیبایی، فک و صورت، جراحی قلب، ارتوپدی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خون ما حاوی پلاسما ، گلبول سفید خون، گلبول قرمز خون و پلاکت می باشد. پلاکت ها در حقیقت سلول های کوچک دایره مانندی هستند که دوره ی زندگی آنها بین ۷ تا ۱۰ روز می باشد. داخل پلاکت ها گرانول هایی وجود دارد که حاوی فاکتور های لخته کننده ی خون و فاکتورهای رشد می باشند. در هنگامی که بدن نیاز به ترمیم خود داشته باشد این پلاکت ها با هم جمع شده و فاکتور رشد موجود در خود را رها میکنند که این کار باعث تسریع روند ترمیم بدن خواهد شد.

خون معمولا حاوی ۶% پلاکت می باشد ، اما در روش PRP تمرکز پلاکت را در خون با استفاده از روش های خاصی بالا خواهند برد.اگرچه بسته به روش انجام PRP این تمرکز پلاکت در خون متفاوت خواهد بود اما تحقیقات نشان داده است که در صورت استفاده از روش های استاندارد PRP میتوان تمرکز پلاکت موجود در خون را تا ۴ برابر افزایش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *